Jest wiele pięknych miejsc i zabytków, niestety wiele z nich wciąż pozostaje niewidzialne i niedocenione. Mało znane miejsca w Polsce są dużo mniej zatłoczone i zapierają dech w piersiach swą tajemniczością i pięknem, które warto poznać.
Przylądek Stilo
To jedno z najgorzej zagospodarowanych miejsc na wybrzeżu Bałtyku. Nie ma tam dyskotek, barów, sklepów z pamiątkami czy tłumów – tak naprawdę, to miejsce idealnie dla samotników lub osób, które chcą odpocząć od zgiełku i mieć całą plażę dla siebie. Największą atrakcją turystyczną w przylądku jest jedna z najpiękniejszych latarni morskich, działa od 100 lat i jest również wspaniałym punktem widokowym.
Jezioro Drawskie
To miejsce idealne dla osób kochających przebywać blisko natury i spędzać aktywnie czas wśród szerokiego wyboru sportów wodnych.
Na terenie jeziora można wędkować, wypływać w malownicze rejsy linią brzegów pełnych zatoczek, pływać szlakiem kajakowym czy udać się na wyciąg do nart wodnych – możliwości jest naprawdę wiele. W ramach odpoczynku od wody można udać się na wędrówki po rezerwatach przyrody i udać się na niezapomnianą wyprawę rowerową.
Kolorowe Jeziorka
Są uznawane za jedne z cudów natury Polski, jednak wciąż mało kto o nich słyszał. W Rudawskim Parku Krajobrazowym są cztery bajeczne stawy, ich wyjątkowość polega na kolorach – jest jeziorko zielone, jeziorko purpurowe, błękitne i żółte. Tajemnicą ich niezwykłej barwy jest skład chemiczny ścian i dna wyrobisk, każda akwen ma inny skład, który zabarwia wodę tworząc cztery wspaniałe skarby Polski.
Zamek w Łapalicach
Obiekt ma bardzo smutna historie związaną z rozbitymi marzeniami, jednak wciąż turyści chętnie się zatrzymują, by obejrzeć budowle.
Piotr Kazimierczak to bardzo utalentowany rzeźbiarz i biznesmen, który postanowił spełnić marzenie swojego dzieciństwa i stworzyć zamek przypominający rezydencje z dawnych czasów, w którym będzie galeria sztuki. Niestety brak funduszy i przeszkody urzędowe sprawiły, że budowla nigdy nie została dokończona i zamek dziś stoi z pustymi otworami okiennymi i pięknymi wieżami.
Odwrócony dom w Szymbarku
W czasach PRLu Polska funkcjonowała „do góry nogami” i to właśnie ma symbolizować dom, który właśnie jest wybudowany „do góry nogami”.
Obiekt został otwarty w 2007 i Centrum Edukacji i Promocji Regionu naprawdę ma być, z czego dumne – i nie jest to jedynie poczucie humoru. Do domku wchodzi się przez okno w ścianie szczytowej, wnętrze domu ma styl PRLu i wszystko tam jest do góry nogami – dosłownie turyści chodzą po suficie i wychodzą roześmiani z wyjątkowymi wspomnieniami pewnego dziwnego polskiego domku.